Speed w akcji

Przeciszów. Speed zatrzymał pijanego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 64 – letni  mieszkaniec  Przeciszowa wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie również za wykroczenie.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (26.01.2023) w Przeciszowie na ulicy Szkolnej. Policyjne sygnały usłyszał kierowca samochodu marki Fiat, który nie trzymał prostego toru jazdy, a także nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Kiedy pojazd  zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 64 – letni mieszkaniec gminy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Zatorze.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za popełnione wykroczenie na kierującego nałożono mandat karny.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony