Speed w akcji

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bielany. Speed wypatrzył pijanego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali drogowego przestępcę. 47 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Do zatrzymania kierującego doszło w wigilijny poranek (24.12.2022) w Bielanach na ulicy Kęckiej. Policyjne sygnały usłyszał kierowca samochodu marki Suzuki, który nie trzymał prostego toru jazdy. Kiedy pojazd  zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 47 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.  W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony