Nowe przepisy w Ruchu Drogowym

Nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa pieszych obowiązujące od 1 czerwca 2021 roku. Kampania informacyjno – edukacyjna

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą nowych przepisów Ustawy Prawa o ruchu drogowym w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Regulacje prawne w tym zakresie obowiązują od 1 czerwca 2021 roku.

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie uczestników ruchu drogowego do nowych przepisów, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. W ramach kampanii przygotowane zostały plakaty, ulotki oraz prezentacja multimedialna - omawiająca nowe zmiany w przepisach.
Prezentacja będzie wyświetlana na ekranach środków transportu publicznego MPK w Krakowie, a także w pociągach województwa małopolskiego. Natomiast plakaty będą rozprowadzane, m.in. w punktach szczepień, ośrodkach zdrowia, kościołach, urzędach: miast, gminy, starostwach, bibliotekach, domach kultury, na witrynach osiedlowych, w placówkach PSP oraz OSP, a także w innych miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców.

 

  • Plakat na którym młody mężczyzna wchodzi na przejście dla pieszych. W tle samochód jadący ulicą.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.7 MB)

Pliki do pobrania

  • 3.98 MB
    Plik pdf z prezentacją dotyczącą nowych przepisów
Powrót na górę strony