Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy  wsiadając do samochodu stwarzali duże zagrożenie w ruchu drogowym. Dwóch z nich wpadło dzięki spostrzegawczości i prawidłowej reakcji innych kierowców.    


W ubiegły czwartek (15.04.br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. Tuż przed godziną 19, na ulicy Łęckiej w Jawiszowicach zauważyli kierowcę fiata, który nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w pojeździe funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 60 – latka wykazało 1,8 promila alkoholu.


W piątkowy wieczór (16.04.br.) o godzinie 20, policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112, dotyczące pijanego kierowcy. Z relacji zgłaszającej, która kierowała innym pojazdem wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu marki Peugeot i odjechał z parkingu jednego ze sklepów spożywczych w Witkowicach w gminie Kęty. We wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli. Policjanci poszukiwanego peugeota odnaleźli na posesji w jednej  z miejscowości gminy Kęty. Funkcjonariusze ustalili, że kierował nim 32 – latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że Sąd Rejonowy w Oświęcimiu  w 2019 roku orzekł wobec niego zakaz kierowania do 2022 roku. 


Z kolei w niedzielne przedpołudnie (18.04.br.) tuż po godzinie 11, policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 dotyczące pijanego kierowcy samochodu marki Suzuki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca jechał jedną z ulic w miejscowości Zaborze. Funkcjonariusze, szybko  namierzyli podejrzany pojazd, a następnie dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy samochód zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 52 – letni mieszkaniec Krakowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu.


Wczoraj (20.04.br.) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. O godzinie 16, na ulicy Oświęcimskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którego kierowca przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 13 km/h. Funkcjonariusze  ustalili, że kierujący samochodem 43 – latek popełnił nie tylko wykroczenie, ale dopuścił się również przestępstwa.  Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo faktu, że ze względów zdrowotnych zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.


Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się dwójce kierujących,  którzy dbając o bezpieczeństwo, zareagowali i powiadomili Policję.


 

Powrót na górę strony