Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osiek. Nietrzeźwy kierowca usiłował wręczyć policjantom łapówkę

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 47 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

W sobotę wieczorem (10.04.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Tuż przed 22 na ulicy Ogrodowej zauważyli samochód marki Hyundai, którego tor jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwa osoba.

W związku z powyższym mundurowi pojechali za pojazdem. Kierowca szybko  zorientował się, że jedzie za nim radiowóz, więc zjechał na parking i wszedł do sklepu. Policjanci także wjechali na parking. Po chwili mężczyzna wyszedł ze sklepu, jednakże nie podszedł już do swojego samochodu, lecz pieszo skierował się w przeciwną stronę. Policjanci podążyli za nim i już po chwili rozpoczęli kontrolę drogową, której próbował uniknąć nietrzeźwy.

Okazało się, że 47 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,80 promila alkoholu.  Funkcjonariusze poinformowali go, że zostaje zatrzymany. Wtedy mężczyzna zaproponował dwa tysiące złotych,  aby tylko policjanci odstąpili od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali go, że taka propozycja stanowi przestępstwo i w chwili, gdy kolejny raz zaproponował pieniądze, poinformowali go, że dopuścił się drugiego przestępstwa. Następnie kierowca podejrzany o dwa poważne przestępstwa, trafił oświęcimskiej komendy Policji. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do  8  lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony