Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Pirat drogowy – recydywista, stracił prawo jazdy za 30 punktów karnych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy przerwali rajd 33 – letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiego, który jadąc samochodem z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, nie zwracając uwagi na podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych.  Pirat drogowy na koncie CEPIK posiadał już 20 punktów karnych, więc po nałożeniu 10 nowych punktów karnych, utracił uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (26.03.2021) na ulicy Bielskiej w Bulowicach (DK52), gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 09.00 mundurowi zauważyli samochód marki Audi, który wyprzedzał inne pojazdy nie zwracając uwagi na podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych. Miernik prędkości wskazał, że pojazd znacznie przekraczał dozwoloną prędkość dochodząc nawet do 114km/h.

Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz 10 punktów karnych. Następnie poinformowali go, że traci uprawnienia do kierowania, ponieważ na swoim koncie w bazie CEPIK miał już 20 punktów karnych, które zdobył w ciągu roku. 

Przypominamy, że każdy kierowca posiadający Profil Zaufany za pośrednictwem Internetu, może sprawdzić ile punktów karnych zebrał za wykroczenia drogowe. Szczegóły na stronie CEPIK: https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne

Powrót na górę strony