Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Osiek. Rowerzysta z zakazem kierowania i bez maseczki ochronnej

Oświęcimscy dzielnicowi zatrzymali 44 – letniego rowerzystę, który jechał rowerem pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami niemechanicznymi. Mężczyzna zlekceważył również przepis dotyczący obowiązku noszenia maseczki ochronnej.

W ubiegły poniedziałek (29.03.2021) przed południem policjanci realizowali zadania służbowe na terenie gminy Osiek. O godzinie 12.00  na ulicy Głównej w Osieku zauważyli jadącego na rowerze 44 – letniego mieszkańca Osieka. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami nie mechanicznymi, a ponadto wbrew obowiązującym obostrzeniom nie posiadał maseczki ochronnej założonej na nos i usta.

W związku z powyższym policjanci dali rowerzyście sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli  dzielnicowi potwierdzili, że 44 – latek od roku posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi, obowiązujący go do października br.

Za brak maseczki mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny, natomiast za złamanie zakazu kierowania grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony