Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. 20-latek zamiast mandatu wybrał 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z oświęcimskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali  20 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który obawiając się konsekwencji za brak uprawnień do kierowania, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.  Przez takie zachowanie uszkodził samochód rodziców i naraził się na poważne konsekwencje karne.

W miniony wtorek (23.03.2021) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na trasie Oświęcim – Brzeszcze. Tuż po godzinie 18.00 w Rajsku na ulicy Pszczyńskiej dali sygnał do zatrzymania się kierowcy samochodu marki BMW, który posiadał niesprawne oświetlenie. Kierowca zjechał na pobocze, lecz w chwili gdy zbliżył się do niego policjant ruszył z miejsca. Mundurowi błyskawicznie pojechali za nim używając sygnałów uprzywilejowania. Kierowca, chcąc zgubić ścigający go radiowóz wyprzedził inne pojazdy na podwójnej ciągłej, po czym wjechał w jedną z wąskich uliczek, gdzie na łuku stracił panowanie nad pojazdem i wpadł z jezdni.

Policjanci natychmiast podbiegli do leżącego na boku bmw i zachowując względy bezpieczeństwa, drzwiami od strony pasażera,  wydostali kierowcę z wnętrza pojazdu. Następnie dokonali jego zatrzymania.

W trakcie czynności ustalili, że jest to 20 – letni mieszkaniec Brzeszcz, który nie posiada uprawnień do kierowania.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny nie wykazało alkoholu, ani narkotyków. Kierował samochodem rodziców, którzy udostępnili mu samochód, gdy  oświadczył im, że zdał egzamin na prawo jazdy. Natomiast decyzję o ucieczce podjął ponieważ obawiał się konsekwencji związanych z kierowaniem samochodem bez uprawnień.

Za brak uprawnień do kierowania mężczyźnie groził jedynie mandat, natomiast w wyniku podjęcia kilku złych  decyzji poważnie uszkodził samochód  rodziców i grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz prowadzenia pojazdów i kara grzywny. 

Powrót na górę strony