Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Kierowca z zakazem i cofniętymi uprawnieniami wpadł na przekroczeniu prędkości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a także wbrew sądownie orzeczonemu zakazowi kierowania pojazdami. Przestępstwo wyszło na jaw, gdy mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości.

W ubiegły poniedziałek (22.03.2021) przed południem, policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej numer 44 w Oświęcimiu. Tuż po 10.00 na ulicy Chemików zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Kangoo, którego kierowca przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 21 km/h.

Podczas czynności mundurowi ustalili, że kierujący samochodem 39 – latek popełnił nie tylko wykroczenie, ale dopuścił się dwóch przestępstw.  Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo faktu, że w 2015 zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania, a także posiadał  zakaz kierowania pojazdami wydany  w 2020 roku przez bielski Sąd.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności,  natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądownie orzeczonemu zakazowi kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony