Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. „Dziękuję za spokój i życzliwość pań policjantek ...”

Na ręce insp. Roberta Chowańca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu  oraz kom. Grzegorza Żmudki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęły podziękowania  dla st. sierż. Katarzyny Filipowicz oraz sierż. Angeliki Grzywny, policjantek Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji, za wsparcie udzielone mieszkance Bierunia, która  spowodowała kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (13.03.2021). 64 – letnia mieszkanka Bierunia po zrobionych zakupach wyjeżdżała swoim fordem z parkingu sklepowego przy ulicy Nojego w Oświęcimiu.  W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu kobieta zderzyła się z samochodem marki Opel, którym kierował 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

Na miejsce zdarzenia  dyżurny wysłał patrol ruchu drogowego w skład którego weszły dwie policjantki oświęcimskiej drogówki. Kiedy przyjechały na miejsce okazało się, że 64 – latka była roztrzęsiona i płakała, natomiast poszkodowany w mocnych słowach dawał upust swoim emocjom. Krótka rozmowa z funkcjonariuszkami sprawiła, że kobieta uspokoiła się i mogła wziąć udział w dalszych czynnościach.

Mieszkanka Bierunia w swoim mailu napisała między innymi „... dla mnie było to zdarzenie traumatyczne,  gdyż po raz pierwszy spowodowałam kolizję drogową. Spokój i życzliwość pań policjantek pozwoliła mi uspokoić się”. W ten sposób podziękowała za wsparcie w trudnej sytuacji, którego  udzieliły jej policjantki z oświęcimskiej drogówki.

 

Powrót na górę strony