Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osiek. Policjanci zatrzymali drogowego recydywistę z dwoma zakazami kierowania

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali  44 – letniego mieszkańca Osieka, który wsiadł za kierownicę samochodu,  pomimo dwóch sądownie orzeczonych zakazów kierowania, w tym jednym dożywotnim.

Wczoraj (11.03.2021) wieczorem policjanci pełnili służbę na terenie gminy Osiek.  Tuż przed godziną 19.00 zauważyli, że za kierownicą Fiata jadącego ulicą Główną siedzi 44 – letni mieszkaniec Osieka. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna od kilku lat posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. W związku z tym pojechali za nim dając sygnał do zatrzymania się.  Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas czynności potwierdzili,  że kierujący samochodem 44 - latek posiada dwa zakazy kierowania w tym jeden zakaz dożywotni orzeczony w 2017 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, natomiast drugi orzeczony w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Ponadto policjanci ujawnili, że mężczyzna poruszał się samochodem, który nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony