Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Oświęcimska drogówka zyskała nowy radiowóz

Oznakowany radiowóz Volkswagen Caddy wzbogacił flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji Oświęcimiu. Będzie służył policjantom Wydziału Ruchu Drogowego w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego. Samochód kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.


Pojazd kryje pod maską turbo benzynowy silnik 1395 cm3 /130 KM. Jednostka współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto wyposażone jest również w automatyczną klimatyzację, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy, a także w kamerę cofania i wiele innych elementów poprawiających bezpieczeństwo.


Samochód został przystosowany do służby w Policji m.in. auto wyposażono w instalację łączności radiowej, oczywiście oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu, w pojeździe zostały zamontowane blaty do sporządzania dokumentacji. Ponadto w radiowozie będzie przewożony specjalistyczny sprzęt do kontroli emisji spalin pojazdów  benzynowych, diesli, LPG lub CNG.


Z całą pewnością nowy radiowóz usprawni służbę policjantów, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego.
 

Powrót na górę strony