Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Pijany i bez prawa jazdy wpadł w ręce drogówki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 28 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo braku prawa jazdy  i dwóch promili alkoholu w organizmie.

W ubiegłą sobotę (27.02.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż przed godziną 10.00 w Bulowicach na DK 52 wypatrzyli samochód marki Volkswagen, którego tor jazdy mógł sugerować, że za kierownicą siedzi kierowca po alkoholu lub narkotykach. W związku z powyższym mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, więc pojazd zjechał na pobocze.

W chwili gdy kierowca opuścił szybę policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 28 - latka wykazało 2,00 promile alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że nigdy nie powinien usiąść za kierownicą samochodu z uwagi na brak uprawnień do kierowania.

Materiały w sprawie wykroczeń, których dopuścił się 28 – latek zostaną przekazane do Sądu wraz z wnioskiem o ukaranie, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat  2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają  również, że  uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania  prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony