Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polanka Wielka, Nowa Wieś. Przesadzili z prędkością więc stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Wczoraj (03.01.2021) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa na drogach powiatu zatrzymali  prawa jazdy dwóm piratom drogowym  za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. 

Tuż po godzinie 09.00 policjanci patrolowali rejon Polanki Wielkiej gdzie na ulicy Kasztanowej zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki BMW. Kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 110 km/h. W związku z powyższym mundurowi włączając sygnały przerwali rajd pirata drogowego. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 31 – letni mieszkaniec Zatora.

Z kolei wieczorem tuż po godzinie 20.00 z prawem jazdy na trzy miesiące musiał pożegnać się 30 – letni mieszkaniec Kęt, który jechał samochodem marki volkswagen. Mężczyzna do kontroli drogowej został zatrzymany przez oświęcimską grupę Speed w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej. Policyjny miernik wskazał, że pirat drogowy jechał z prędkością 102 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze zwłaszcza zimą.

Powrót na górę strony