Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci apelują do kierowców: Odśnież samochód zanim wyruszysz w drogę!

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 52, wypatrzyli „bałwanka na czterech kółkach”. Dla kierującej, która zapomniała o obowiązku odśnieżenia swojego peugeota,  policyjna kontrola zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj (26.01.2021) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na popularnej  DK 52 w Bulowicach w gminie Kęty. Tuż po godzinie 15.00 mundurowi zauważyli zaśnieżony samochód marki Peugeot, za którym unosił się śnieżny pył. W związku z powyższym policjanci   dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.

W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą peugeota siedzi 20 – letnia mieszkanka gminy Kęty. Została ona poinformowana o nałożeniu mandatu karnego za wykroczenie dotyczące jazdy pojazdem nienależycie utrzymanym. Ponadto policjanci uświadomili młodej kierującej, że zalegający śnieg w chwili spadania z pojazdu będącego w ruchu, utrudnia jazdę zarówno kierowcy  jak również stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony