Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą.  40 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, jechała krajówką mając w organizmie 1,40 promila alkoholu.

W miniony poniedziałek (25.01.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. O godzinie 14.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej (DK52) do kontroli drogowej zatrzymali kierującą samochodem marki Opel Zafira. Kiedy tylko kobieta uchyliła okno w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniej mieszkanki powiatu wadowickiego wykazało 1,40 promila alkoholu. 

W związku z powyższym kobieta trafiła do kęckiego komisariatu Policji.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej  kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają  również, że  uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania  prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony