Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Drogowy przestępca wpadł na wykroczeniu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 33 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu,  pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

28 listopada 2020 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 15.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Mercedes, który jechał ulica Mickiewicza Kętach. Miernik prędkości wskazał 75km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 33 - latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem  drogowym  do sądu zostanie również skierowany wniosek o ukaranie.

Powrót na górę strony