Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Przesadzili z prędkością. Dziewięciu piratów drogowych straciło prawa jazdy.

Data publikacji 23.11.2020

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując  bezpieczeństwa na drogach powiatu, zatrzymali  prawa jazdy dziewięciu piratom drogowym,  za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h.  Niechlubnym rekordzistą, tym razem, okazał się kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 70 km/h.

20 listopada 2020 tuż przed godziną 19.00 w Oświęcimiu na ulicy Chemików policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 107 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta 22 – letni mieszkaniec gminy Zator.

W sobotę o godzinie 15.20 w Osieku na ulicy Karolina policyjne sygnały usłyszał 43 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Audi na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał  104 km/h czyli o 54 więcej.

Tuż po godzinie 19.00 policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty, w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Porsche, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  113 km/h czyli o 63 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Krakowa.

Kilkadziesiąt minut później na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, za którego kierownicą siedział 43 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h.

W niedzielę (22.11.2020) przed południem w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policyjne sygnały usłyszał 22 – letni mieszkaniec gminy, kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  120 km/h czyli o 70 więcej.

Tuż po godzinie 17.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci przerwali jazdę 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiego. Młody kierowca samochodem marki Volvo, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał 106 km/h.

Godzinę później również w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki BMW. Miernik prędkości wskazał 118 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Podczas kontroli okazało się, że związek z szybką jazdą ma 27 – letni mieszkaniec Kęt.

Tuż przed godziną 19.00 na tej samej ulicy do kontroli drogowej zatrzymany został 73 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który swoim mercedesem, na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50 km/g jechał z prędkością 107 km/h.

O godzinie 19.45 na ulicy Bielskiej w Bulowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierujący nim 33 - letni mieszkaniec Andrychowa jechał z prędkością 109km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

Powrót na górę strony