Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca wpadł przez niesprawną żarówkę

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych przez niesprawne oświetlenie w samochodzie.

Wczoraj (12.11.2020) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na trasie Oświęcim - Kęty. O godzinie 09. 00 na ulicy Beskidzkiej w Grojcu wypatrzyli samochód marki honda, który miał spaloną żarówkę świateł mijania. W związku z powyższym policjanci, chcąc poinformować kierowcę o usterce, dali mu sygnał do zatrzymania się.

W chwili, gdy kierowca uchylił szybę okazało się, że kontrola nie zakończy się jedynie na pouczeniu. Policjanci wyczuwając woń alkoholu poddali 35 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 0,57 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Powrót na górę strony