Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Przestępca drogowy usiłował przekupić policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 42 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego w związku z popełnieniem dwóch przestępstw: korupcyjnego i drogowego. Drogowy przestępca chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę pomimo cofniętych uprawnień oraz przekroczenie prędkości o 52km/h usiłował przekupić policjantów.

W środę (11.11.2020) policjanci z oświęcimskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po 16.00 na ulicy Na Włosień w Bielanach, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen jadący z prędkością 102km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali kierowcę, którym okazał się 42–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego o popełnionym wykroczeniu. Następnie mundurowi ustalili, że mężczyzna wsiadając za kierownicę auta dopuścił się również przestępstwa, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wtedy kierowca zasugerował , że przecież sprawę można inaczej załatwić ponieważ do przekroczenia prędkości miał przyznać się jego znajomy, który był pasażerem pojazdu. Natomiast policjanci w zamian za takie załatwienie sprawy otrzymają gotówkę. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Niestety mężczyzna zlekceważył ich słowa wyjmując plik banknotów w kwocie tysiąca złotych, które włożył do notatnika jednego z mundurowych.

W związku z powyższym policjanci powiadomili mężczyznę , że zostaje zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego oraz przestępstwa korupcyjnego.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony