Działania

Kęty . Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 41  – letni mieszkaniec gminy Kęty wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,56  promila alkoholu.

Wczoraj (18.09.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po godzinie 6 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Żeromskiego.  Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Ford. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,56 promila alkoholu.  W związku z powyższym 41– latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

 

Powrót na górę strony