Działania

Gmina Kęty. W Dzień Matki przeprowadzili akcję „Bezpieczeństwo na drodze. Zwolnij. Matka na Ciebie czeka”

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z nauczycielem CSR i uczniami technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Numer 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach, w Dzień Matki (26.05.2023) przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze. Zwolnij. Matka na Ciebie czeka”.

Podczas prowadzonych kontroli drogowych w  Łękach przy ulicy Piastowskiej mundurowi proponowali kierowcom możliwość wzięcia udziału w lekcji z zakresu reagowania na zdarzenie drogowe oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczennice technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne pod okiem Krzysztofa Klimczaka nauczyciela Centrum Szkolenia Ratownictwa przy użyciu fantoma uczyły kierujących prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Kierowcy dowiedzieli się również jak zabezpieczyć miejsce wypadku, jak wyciągać rannych z pojazdów, jak ich ułożyć, jak tamować krwawienia.

Akcja miała na celu ukazanie skutków jakie niesie ze sobą brak koncentracji za kierownicą, brawura oraz nieprzestrzeganie przepisów drogowych. Organizatorzy przypomnieli kierującym podstawowe zasady postępowania świadka wypadku na miejscu zdarzenia oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby na drodze zawsze kierowali się rozsądkiem, wtedy bezpiecznie dotrą do swoich bliskich.

Powrót na górę strony