Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Witkowice. Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany podczas rutynowej kontroli drogowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 53  – letni mieszkaniec gminy Skawina wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Dziś (15.05.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kety. Tuż przed godziną 7 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Kanada w Witkowicach.  Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Volvo. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,7 promila alkoholu.  W związku z powyższym 53– latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony