Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Witkowice. Policjanci zatrzymali drogowego przestępcę. Jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem metamfetaminy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod wpływem metamfetaminy. 35 – letni mieszkaniec Bielska – Białej odpowie również za wykroczenia drogowe. 
 
Wczoraj (04.05.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 8 na ulicy Kanada w Witkowicach do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Kia, którego kierowca  nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą auta siedział 35  – letni mieszkaniec Bielska – Białej. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził tester narkotykowy. W ślinie mężczyzny wykazał obecność metamfetaminy. Badanie alkosensorem w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. 35 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony