Działania

Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany podczas rutynowej kontroli drogowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 47 – letni mieszkaniec gminy Kęty wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,96 promila alkoholu.

Wczoraj (11.01.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż przed godziną 15 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Chemików. Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Toyota. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,96 promila alkoholu.  W związku z powyższym 47 – letni mieszkaniec gminy Kęty, został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony