Działania

Łęki. Z promilami na rowerze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji z ruchu drogowego wyeliminowali nietrzeźwego rowerzystę. 55 – letni mieszkaniec gminy wsiadł na rower mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

W nocy z  czwartku na piątek (05/06.01.2023) tuż po godzinie 22 policjanci pilnujący bezpieczeństwa na terenie Łęk w gminie Kęty, dostrzegli jadącego slalomem rowerzystę.  Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 55  – letniego mieszkańca Gminy wykazało 0,9 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony