Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Babice. Pędził z prędkością 128 km/h w obszarze zabudowanym

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 78km/h. Pirat drogowy dostał wysoki mandat oraz punkty karne, a także na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania.

W nocy z wtorku na środę (27/28.12.2022)  policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. O godzinie 23.30 na ulicy Śląskiej  do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes,  którego kierowca jechał z prędkością 128km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 32 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości o 78 km/h policjanci na kierowcę nałożyli mandat w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony