Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Przesadził z prędkością aż o 73/km/h. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał wysoki mandat.

W środę (20.07.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 9 w Bulowicach na ulicy Bielskiej (DK52) do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes, który jechał z prędkością 123 km/h przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 46 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony