Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Chełmek. Trafił na ten sam patrol, który niedawno wstrzymał mu uprawnienia do kierowania

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 45 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mundurowi pamiętali, że mężczyzna miał wstrzymane uprawnienia do kierowania na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50km/h.

W piątek (25.03.br.) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Chełmek. Tuż przed godziną 7, na ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku zauważyli samochód marki BMW za którego kierownicą siedział   45 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.
Funkcjonariusze pamiętali, że na początku marca br. zatrzymywali tego samego kierowcę za złamanie limitu prędkości (jechał z prędkością 115 km/h ulicą Krakowską w Bobrku na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h). Wówczas mężczyzna miał wstrzymane uprawnienia do kierowania na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50km/h.

 W związku z powyższym funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli potwierdzili swoje spostrzeżenie. 45 – latek został poinformowany, że teraz uprawnienia do kierowania zostają mu  - zgodnie z kodeksem - wstrzymane na sześć miesięcy. W tym celu zostanie przesłany stosowny wniosek do Starostwa  Powiatowego w Chrzanowie (właściwego dla miejsca zamieszkania kierowcy). Natomiast kolejne tego typu wykroczenie będzie się wiązało z całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania i koniecznością zdawania egzaminu na prawo jazdy.  

 

Powrót na górę strony