Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Przesadził z prędkością stracił prawo jazdy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał wysoki mandat.

Wczoraj (22.03.2022) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż przed godziną 18.00 na ulicy Na Włosień w Bielanach do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Citroen, który jechał z prędkością 102 km/h  przy dozwolonej prędkości do 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 33 – letni mieszkaniec Osieka.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony