Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Kierowca po amfetaminie wpadł, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

W  piątek (11.03.2022) tuż po godzinie 17 w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki Audi oraz jego pasażer nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa.  W związku z powyższym funkcjonariusze pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Kiedy auto zjechało na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą audi siedział 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia.  Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających kierowcy do badań toksykologicznych została pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

 

Powrót na górę strony