Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Chełmek. Pijany kierowca na podwójnej ciągłej wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali drogowego przestępcę. 50 – latek wpadł w ręce mundurowych kiedy po spożyciu alkoholu, a także pomimo obowiązującego go zakazu kierowania na podwójnej ciągłej wyprzedził nieoznakowany policyjny radiowóz.
Wczoraj (10.03.2022) w nocy mundurowi pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Chełmek. Tuż po godzinie 21 na ulicy Krakowskiej w Bobrku kierowca forda nie zważając na linię podwójną ciągłą, z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz drogówki. Funkcjonariusze błyskawicznie włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Kiedy ford  zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący pojazdem 50 – letni mieszkaniec Oświęcimia jest nietrzeźwy – 1,7 promila alkoholu, a ponadto od trzech lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Mundurowi apelują do kierowców o trzeźwość i rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony