Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Młody kierowca bez uprawnień w samochodzie z usterkami

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas kontroli drogowej zatrzymali 21 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który popełnił przestępstwo drogowe. Mężczyzna wsiadł za kierownicę niesprawnego seata pomimo tego, że cofnięto mu uprawnienia do kierowania.

Wczoraj (09.03.2022) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 14 na ulicy Fabrycznej w Kętach do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali kierowcę samochodu marki Seat. Podczas czynności okazało się, że kierujący pojazdem 21 – latek od 2020 roku posiada cofnięte uprawnienia do kierowania. Uprawnienia utracił ponieważ jako młody kierowca popełnił trzy poważne wykroczenia w ciągu dwóch lat od otrzymania prawa jazdy. Zastrzeżenie policjantów wzbudził również stan techniczny pojazdu,  w którym ujawniono wycieki płynów eksploatacyjnych oraz zużyte ogumienie. Funkcjonariusze zatrzymali więc dowód rejestracyjny od seata.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Każdy młody kierowca powinien pamiętać, że jeśli w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełni trzy wykroczenia to straci uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby ponownie wsiąść za kierownicę  samochodu będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

 

Powrót na górę strony