Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci bezustannie kontrolują przestrzeganie przepisów drogowych

W ciągu dwóch dni w ręce funkcjonariuszy powiatu oświęcimskiego wpadło trzech kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Dzięki stróżom prawa sprawcy już wkrótce za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek (7.03.2022) po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 16, na ulicy Ofiar Faszyzmu do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen. Gdy kierowca opuścił szybę pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 41  – letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że posiada on już trzy zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone przez oświęcimski sąd.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8.03.2022) policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu Fiat. Podczas czynności okazało się, że kierujący pojazdem 37 – letni mieszkaniec Kęt od kilku miesięcy posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez oświęcimski sąd.


Następnego dnia po południu funkcjonariusze z oświęcimskiej drogówki, którzy pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 44, o godzinie 14 na ulicy Chemików w Oświęcimiu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen. Podczas czynności okazało się, że 43 – letni  obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony