Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polanka Wielka. Przesadziła z prędkością straciła prawo jazdy.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. Piratka drogowa straciła prawo jazdy na trzy miesiące i dostała wysoki mandat.

Wczoraj (1.03.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Polanka Wielka.  Tuż przed godziną 8 na ulicy Kasztanowej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen, który jechał z prędkością 102 km/h  przy dozwolonej prędkości do 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miała 27 – letnia mieszkanka Libiąża.
W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na kierującą mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jej prawo jazdy, które będzie mogła odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony