Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poręba Wielka. Przesadził z prędkością stracił prawo jazdy.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał wysoki mandat.

W piątek (25.02.2022) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim.  Tuż przed godziną 14 w Porębie na ulicy Tyszkiewicza do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel, który jechał z prędkością 115 km/h  przy dozwolonej prędkości do 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 27 – letni mieszkaniec gminy.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2000 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony