Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Przeciszów. Cztery dni przed terminem złamał trzymiesięczny zakaz jazdy samochodem. Teraz czeka go kolejne sześć miesięcy bez prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który niespełna trzy miesiące temu stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h. Mężczyzna wpadł przez usterkę oświetlenia w dostawczaku.

Wczoraj (23.02.2022) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Przeciszów. Około godziny 16 na ulicy Andrychowskiej w Piotrowicach zauważyli samochód marki Fiat Ducato z niesprawnym przednim reflektorem. W związku z tym dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą dostawczaka siedzi   29 – letni mieszkaniec Żywca. Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna miał na trzy miesiące wstrzymane uprawnienia do kierowania w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h i do końca tego okresu zostało mu niespełna cztery dni.

Ujawnienie przez policjantów faktu ponownego kierowania pojazdem w trakcie trzymiesięcznego wstrzymania uprawnień  będzie skutkowało wstrzymaniem uprawnień do kierowania na sześć miesięcy. W tym celu do Starostwa  Powiatowego w Żywcu zostanie przesłany stosowny wniosek.

 

 

Powrót na górę strony