Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Dwaj piraci drogowi przesadzili z prędkością więc stracili prawa jazdy

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego bezustannie eliminują z dróg piratów oraz przestępców drogowych. Wczoraj (22.02.2022) prawa jazdy stracili dwaj kierowcy, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h.

Policjanci z grupy Speed po południu patrolowali drogi na terenie podoświęcimskich gmin. Tuż po godzinie 17 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód dostawczy marki Ford Transit, który jechał z prędkością 105 km/h  przy dozwolonej prędkości do 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 37 – letni mieszkaniec Krakowa. W związku z przekroczeniem prędkości o 55km/g policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500zł, 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Tuż przed godziną 20  patrol ruchu drogowego w Babicach na ulicy Krakowskiej przerwał szybką jazdę 40 – letniemu mieszkańcowi gminy Chełmek. Mężczyzna samochodem marki Mercedes jechał z prędkością 120 km/h nie zważając na ograniczenia prędkości do 50km/h.  W związku z przekroczeniem prędkości o 70km/h policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych, 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

 

Powrót na górę strony