Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie całego powiatu. Codziennie zwracają uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy okazując totalny brak poszanowania prawa stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Przekonał się o tym 62 – letni kierowca skody, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

W miniony czwartek (17.02.2022) wieczorem funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa na terenie Oświęcimia. O godzinie 17.30 na ulicy Kilińskiego zauważyli samochód marki Skoda, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się przystąpili do kontroli drogowej.  Podejrzenie policjantów potwierdziło się gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu. Badanie stanu trzeźwości 62 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 1,2 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony