Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Zator. Kierowca zgłosił, policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Grodziska, który jechał na rowerze mając w organizmie 2,7 promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego rowerzysty został szybko przerwany, dzięki prawidłowej reakcji jednego z kierowców.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15.02.2022) w Laskowej. Tuż przed godziną 20  operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od anonimowego kierowcy o pijanym rowerzyście jadącym ulicą Nadrzeczną. We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali  rowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że jest to 28 – letni mieszkaniec Grodziska. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu.

W związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawcy.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony