Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Aby na drogach było bezpieczniej policjanci skutecznie eliminują przestępców oraz piratów drogowych

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach bezustannie eliminują z dróg piratów oraz przestępców drogowych zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu kilku ostatnich dni w ręce policjantów powiatu oświęcimskiego wpadło aż ośmiu kierowców, którzy na różne sposoby złamali prawo. Dzięki stróżom prawa sprawcy już wkrótce za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem.

W sobotę  (5.02.2022) wieczorem policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po godzinie 19 na ulicy 3 – go Maja do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Audi, którym podróżowało dwóch mieszkańców Kęt. Gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany.  Podczas przeszukania audi mundurowi znaleźli woreczek z marihuaną oraz młynek do kruszenia suszu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do kęckiego komisariatu Policji. Następnie sprawę przejęli policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych w efekcie czego w mieszkaniu 24 – letniego kierowcy znaleźli woreczek z marihuaną. Ustalili również, że narkotyki znalezione w samochodzie były własnością 27 – letniego pasażera.  Aby ustalić czy kierowca prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających do badań została mu pobrana krew.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6.02.2022) tuż po godzinie 1 policjanci z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego z kęckiego komisariatu Policji na ulicy Kościuszki w Kętach zauważyli samochód marki Seat, którego kierowca wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie zatrzymał się przed znakiem drogowym „Stop”. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i już po chwili kontrolowali sprawcę wykroczenia od którego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 26 – latka wykazało  0,56 promila alkoholu.

W niedzielę  (6.02.2022) po południu policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż przed godziną 16 w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Peugeot, który jechał z prędkością 102 km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 48 – letni mieszkaniec Sosnowca. W związku z przekroczeniem prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat oraz punkty karne, a także zatrzymali jego prawo jazdy.

Również w niedzielę policjanci z oświęcimskiej grupy Speed tuż przed godziną 18 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki BMW, który na ulicy Chemików w Oświęcimiu, w miejscu  w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h,  jechał o 38 km/h więcej. Podczas kontroli okazało się, że kierujący samochodem 30 – letni mieszkaniec województwa podlaskiego oprócz  wykroczenia dopuścił się również przestępstwa drogowego. Z bazy danych wynikało, że w 2020 roku kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem 24 punktów karnych, natomiast w 2021 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

W niedzielny wieczór o godzinie 19 funkcjonariusze drogówki pilnując bezpieczeństwa na terenie Babic na ulicy Grunwaldzkiej zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się przystąpili do kontroli drogowej.  Kiedy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 50 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 1 promil alkoholu.

W poniedziałek (7.02.2022) tuż po godzinie 15 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 35 – latka, który po alkoholu (0,7 promila) oraz pomimo obowiązującego go zakazu kierowania prowadził mercedesa. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych ponieważ zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Zastrzeżenie policjantów wzbudził również stan pojazdu,  w którym ujawniono wycieki płynów eksploatacyjnych oraz zużyte ogumienie.

O godzinie 18 policjanci z oświęcimskiej grupy Speed w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej zatrzymali volkswagena, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Powodem kontroli był fakt, iż kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a ponadto słychać było, że samochód ma usterkę układu wydechowego.

W trakcie czynności policjanci zauważyli, że 24 – letni kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Spostrzeżenie to potwierdziło badanie  śliny mężczyzny. Tester narkotykowy wykazał opiaty oraz kokainę. Mężczyźnie do badań została pobrana krew.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8.02.2022) policjanci Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego komisariatu Policji w Brzeszczach na ulicy Nosala w Brzeszczach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który nie trzymał prostego toru jazdy.  Badanie stanu trzeźwości 42 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze wykazało promil alkoholu.

Zatrzymani sprawcy za popełnione czyny już wkrótce odpowiedzą przed Sądem.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony