Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Babice. Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie całego powiatu. Codziennie zwracają uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy okazując totalny brak poszanowania prawa stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Przekonał się o tym 50 – letni kierowca opla, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie promil alkoholu.

W minioną  niedzielę (6.02.2022) wieczorem funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 19 na ulicy Grunwaldzkiej w Babicach zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się przystąpili do kontroli drogowej.  Podejrzenie policjantów potwierdziło się gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu. Badanie stanu trzeźwości 50 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 1 promil alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony