Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Spostrzegawczość policjantów z oświęcimskiej drogówki doprowadziła do zatrzymania drogowego przestępcy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas nocnego patrolu zatrzymali 19 – latka, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, a także łamiąc sądowy zakaz kierowania. Nastolatek wpadł dzięki spostrzegawczości mundurowych którzy zapamiętali chłopaka jako „nocnego mechanika amatora”

W nocy z wtorku na środę (1/2.02.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 2 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu zauważyli volkswagena golfa za którego kierownicą siedział 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci wiedzieli, że nastolatek wsiadając za kierownicę złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania.  Ustaleń takich dokonali dwie noce wcześniej kiedy przejeżdżając obok jednego z ciągów garaży znajdujących się na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu podjęli interwencję wobec mężczyzny który manipulował przy jednym z samochodów. Podczas legitymowania okazało się, że od roku posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami, a także zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Wtedy nastolatek oświadczył, że naprawia samochód swojej mamy.

Mając więc pewność, że 19 – latek nie powinien prowadzić pojazdu policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się. A kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej podczas której zatrzymali nastolatka.  Trafił on do oświęcimskiej komendy Policji.


Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi mu  kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Powrót na górę strony