Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Drogowy przestępca wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Chełma Śląskiego, który wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go zakazu kierowania. Mężczyzna wpadł w ręce drogówki podczas przekraczania dozwolonej prędkości.

Wczoraj (18.01.2022) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 21 na ulicy Krakowskiej w Babicach zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Fiat. Miernik prędkości wskazał 74km/h przy dozwolonej prędkości do 50 km/h.

Mundurowi natychmiast pojechali za pojazdem dając kierującemu sygnały do zatrzymania się.

Gdy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 32 – latek jest sprawcą dwóch wykroczeń tj. przekroczenia dozwolonej prędkości o 24/km/h oraz jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a ponadto dopuścił się również przestępstwa ponieważ od sześciu lat obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za popełnione wykroczenia nałożone zostały na niego mandaty karne, natomiast za złamanie sądownego zakazu kierowania grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony