Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas rutynowej kontroli stanu trzeźwości. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 58 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę nissana mając w organizmie 0,54 promila alkoholu.

Dziś (14.01.2022) tuż po godzinie 7 policjanci z oświęcimskiej drogówki przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Jagiełły w Oświęcimiu.

Tuż po sprawdzeniu dwóch kierowców policjanci poddali kontroli trzeciego siedzącego za kierownicą nissana. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym kierujący został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,54 promila alkoholu.  W związku z powyższym 58 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Tego rodzaju akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania policjantów oświęcimskiej drogówki mające na celu ograniczenie bądź wyeliminowanie drogowych przestępców. Oświęcimska drogówka dysponuję coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim oraz Rady Miasta Oświęcim.

W 2021 roku na terenie Oświęcimia zatrzymanych zostało 93 kierowców i rowerzystów będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wśród zatrzymanych było 54 nietrzeźwych kierowców, 18 kierowców będących po użyciu alkoholu (wykroczenie), 13 nietrzeźwych rowerzystów, 3 rowerzystów po użyciu alkoholu oraz 5 kierowców pod wpływem narkotyków.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

Powrót na górę strony