Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci skutecznie eliminują piratów i przestępców drogowych

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego bezustannie eliminują z dróg piratów oraz przestępców drogowych. W ciągu kilku ostatnich dni w ręce mundurowych wpadło aż siedmiu kierowców, którzy na różne sposoby złamali prawo na drodze.

W piątek (7.01.2022) po południu policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. O godzinie 14 na ulicy Fabrycznej zauważyli 21 – letniego mieszkańca gminy Kęty kierującego samochodem marki Seat. Mundurowi wiedzieli, że młody mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę auta ponieważ zostały mu cofnięto uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas czynności funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w piątek po południu pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Chełmek. O godzinie 15.30 na ulicy Nowowiejskiej w Gorzowie zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Skoda. Miernik prędkości wskazał  77km/h  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 32 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z przekroczeniem prędkości na mężczyznę nałożono mandat karny, natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień mężczyzna odpowie przed Sądem do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie.

Tuż po godzinie 17 w Chełmku na ulicy Krakowskiej policjanci z drogówki zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Chełmek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę opla pomimo faktu, iż sądownie orzeczono wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (8.01.2022) o godzinie 14 w Grojcu na Alei Kasztanowej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Renault. Podczas czynności okazało się, że 30 - letni mieszkaniec Polanki Wielkiej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień mężczyzna odpowie przed Sądem do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed w sobotę po południu pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 15.40 w Jawiszowicach na ulicy Łęckiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat, który jechał z prędkością 102 km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 23 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

Za przekroczenie prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat karny, punkty karne, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące

W niedzielę (9.01.2022) tuż przed godziną 12 w Gorzowie na ulicy Nowowiejskiej policjanci z drogówki podczas kontroli drogowej ujawnili, że 57 – letni mieszkaniec gminy Chełmek wsiadł za kierownicę fiata nie mając uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień mężczyzna odpowie przed Sądem do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10.01.2022) tuż po godzinie 2 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolując rejon Osiedla Chemików w Oświęcimiu zauważyli, że wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej samochód marki ford nie ma podświetlenia tablicy rejestracyjnej. W związku z tym chcąc poinformować kierowcę o usterce pojazdu dali mu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący pojazdem 20 – letni mieszkaniec Oświęcimia nie posiada uprawnień do kierowania, natomiast jego samochód nie ma aktualnych badań stanu technicznego. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed Sądem do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie.

 

 

Powrót na górę strony