Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Wiceprezydent Oświęcimia oraz Wójt Osieka razem z radiem Bielsko, policjantami oraz młodzieżą i nauczycielami, rozdawali opaski w ramach akcji „Świeć przykładem – Noś Odblaski”.

Dziennikarze z Radia Bielsko współpracując z oświęcimską Policją realizują akcję profilaktyczną pod nazwą „Świeć przykładem –Noś Odblaski”.  Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Radiosłuchacze i mieszkańcy są zapraszani przez Radio Bielsko oraz Policję do różnych miejscowości w powiecie oświęcimskim,  aby porozmawiać o bezpieczeństwie pieszego na drodze i odebrać opaskę odblaskową.

W środę (8.12.2021) w Osieku, Polance Wielkiej oraz w Oświęcimiu miało miejsce ostatnie w tym roku spotkanie w ramach tej akcji. Zgodnie z harmonogramem o godzinie 16:00 dziennikarze radia Bielsko, policjanci oraz uczniowie z klasy o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach wraz z opiekunem Krzysztofem Klimczak  zawitali do Osieka, gdzie powitał ich pan Marek Jasiński Wójt Gminy Osiek. Wójt włączył się w akcję,  więc razem z radiowcami, policjantami oraz  nauczycielami i młodzieżą rozdawał opaski odblaskowe radiosłuchaczom oraz mieszkańcom gminy, składając im również życzenia świąteczne.

O godzinie 16.35  radio Bielsko, policjanci oraz młodzież i nauczyciele zawitali do  Parku Pump Truck i Tężni w Polance Wielkiej, gdzie rozdawali odblaski mieszkańcom Polanki Wielkiej. Tuż po godzinie 17 udali się na oświęcimski Rynek, gdzie przy pięknych przedświątecznych dekoracjach przywitał ich pan Krzysztof Kania

Wiceprezydent Oświęcimia.  Wiceprezydent wspólnie z radiowcami, policjantami oraz młodzieżą i nauczycielami zakładał opaski odblaskowe pieszym, radiosłuchaczom oraz mieszkańcom Oświęcimia, składając również życzenia świąteczne.

Aspirant Mateusz Pająk - profilaktyk z Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji, który z ramienia oświęcimskiej komendy koordynuje akcję pn. „Świeć przykładem – Noś Odblaski”, podsumował, że w ramach realizowanej wspólnie z radiem Bielsko tegorocznej do mieszkańców powiatu oświęcimskiego oraz radiosłuchaczy radia Bielsko trafiło ponad 7 tysięcy opasek odblaskowych.
 
Policjant podziękował radiowcom za inicjatywę, która w bezpośredni sposób przekłada się na podniesienie bezpieczeństwa pieszego na drodze. Zwrócił się również apelem do pieszych i rowerzystów: „zakładajcie kamizelki, opaski i inne elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”.  Pamiętajcie, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić do tego, aby używać odblasków zawsze gdy poruszamy się drogą po zmierzchu.


Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze.
 

Powrót na górę strony