Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Mikołajkowy Patrol Ruchu Drogowego z udziałem młodzieży

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wspólnie z uczniami i nauczycielami ze szkoły Podstawowej Numer 2 w Oświęcimiu oraz przedstawicielem Urzędu Miasta Oświęcim panią Ireną Wojtaszczyk, zorganizowali specjalny „Mikołajkowy Patrol Ruchu Drogowego”.  W tym wyjątkowym dniu, uczniowie wśród kierowców oraz pieszych rozdając słodycze i … rózgi promowali bezpieczne zachowania na drodze.

„Mikołajkowy” patrol na ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu tuż przy Strażnicy do kontroli drogowej zatrzymał kilkunastu kierowców.  Tym którzy jechali zgodnie z przepisami, a także prawidłowo przewozili pasażerów, w tym przede wszystkim dzieci, uczniowie wręczali słodki upominek.

Natomiast kierowcom którzy popełnili wykroczenie oprócz pouczenia uczniowie wręczali rózgę.   W pierwszej grupie wzorowych kierowców znalazł się Wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania, który jadąc na spotkanie z uczniami z oświęcimskiej dwójki został zatrzymany do kontroli drogowej zakończonej wręczeniem cukierka i pochwałą za jazdę zgodną z przepisami.
Podobną niespodziankę przygotowano dla pieszych. Kilku pieszych, którzy przechodząc przez ulicę nie korzystało z przejścia dla pieszych do domu wróciło z rózgą. Natomiast piesi,  dla których bezpieczeństwo na drodze było ważniejsze niż pośpiech, otrzymywali od młodzieży pochwałę oraz słodycze. Jeden z seniorów został nagrodzony za wyjątkową przezorność. Pomimo pory dziennej, poruszania się chodnikiem, a także na obszarze zabudowanym na obu rękach miał założone opaski odblaskowe.  W podziękowaniu za udział w akcji uczniowie z rąk mundurowych również otrzymali słodki upominek.

Apelujemy do pieszych „zakładajcie elementy odblaskowych i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”. Do kierowców apelujemy: „zwolnij i dostosuj prędkość do warunków drogowych, a także pamiętaj o ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych.
 

Powrót na górę strony