Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Akcja „Świeć przykładem – Noś Odblaski” z Radiem Bielsko oraz policjantami, strażakami i młodzieżą. W środę zapraszamy do Osieka i Polanki Wielkiej.

Dziennikarze z Radia Bielsko współpracując z oświęcimską Policją realizują akcję profilaktyczną pod nazwą „Świeć przykładem –Noś Odblaski”. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Radiosłuchacze oraz mieszkańcy są zapraszani przez Radio Bielsko oraz Policję do różnych miejscowości w powiecie oświęcimskim aby porozmawiać o bezpieczeństwie i odebrać opaskę odblaskową.

Ostatnia akcja miała miejsce w czwartek (24.11.2021) w Brzeszczach oraz Zasolu, a także w Witkowicach, Bulowicach oraz Kętach. Dziennikarze Radia Bielsko, policjanci z oświęcimskiej drogówki, strażacy ochotnicy, strażnicy miejscy oraz  nauczyciele i uczniowie z klasy o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach rozdawali opaski odblaskowe radiosłuchaczom, pieszym i rowerzystom. W ramach działań rozdano tysiąc siedemset opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko.

Na kolejną odblaskową akcję z młodzieżą,  służbami oraz Radiem Bielsko zapraszamy w najbliższą środę (8.12.2021) do Osieka oraz Polanki Wielkiej. Porozmawiać o bezpieczeństwie i odebrać odblask będzie można zgodnie z poniższym harmonogramem:

W godzinach 16:00 - 16:25 w Osieku na parkingu przy Urzędzie Gminy Osiek
W godzinach 16:35 - 16:55 w Polance Wielkiej w rejonie parku pump truck i tężni
W godzinach 17:10 - 17:30 na Oświęcimskim Rynku

Zapraszamy do udziału!

Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”. Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Powrót na górę strony