Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Akcja „Świeć przykładem – Noś Odblaski”. Policjanci, strażacy i uczniowie wspólnie z Radiem Bielsko promowali noszenie odblasków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Kętach we współpracy z Radiem Bielsko na terenie gminy Kęty przeprowadzili kolejną akcję pn. „Świeć przykładem –Noś Odblaski”.  W ramach akcji pieszym rozdano ponad tysiąc opasek odblaskowych.


Do działań mających na celu promowanie noszenia odblasków przez pieszych, zostali również zaproszeni burmistrz gminy Kęty, sołtysowie z gminy Kęty, strażnicy miejscy, strażacy ochotnicy oraz nauczyciele i uczniowie z klasy o profilu ratownictwa medycznego z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach.


Dziennikarze z Radia Bielsko współpracując z różnymi jednostkami Policji realizują akcję profilaktyczną pod nazwą „Świeć przykładem –Noś Odblaski”. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem nie tylko wśród pieszych lecz również wśród innych użytkowników dróg. Radiosłuchacze  są zapraszani przez Radio Bielsko do różnych miejscowości, aby spotkać się z dziennikarzami, policjantami, strażakami oraz przedstawicielami władz lokalnych i porozmawiać o bezpieczeństwie, a także odebrać opaskę odblaskową.


Podobnie było w ubiegły czwartek (18.11.br.) w pięciu miejscowościach gminy Kęty: w Bielanach, Łękach, Malcu, Nowej Wsi oraz w Kętach na Rynku Głównym. Dziennikarze Radia Bielsko, policjanci z oświęcimskiej drogówki, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, strażnicy Miejscy z Kęt, strażacy ochotnicy, Burmistrz Gminy Kęty, Sołtysi oraz nauczyciele i uczniowie z klasy o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach rozdawali opaski odblaskowe pieszym i rowerzystom. W ramach działań do mieszkańców trafiło ponad tysiąc opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko.


Kolejna odblaskowa akcja ze służbami i Radiem Bielsko planowana jest  24 listopada 2021 na terenie gminy Brzeszcze oraz w kolejnych miejscowościach gminy Kęty. Porozmawiać o bezpieczeństwie i odebrać odblask będzie można zgodnie z poniższym harmonogramem:


W godzinach 16:30 - 16:50 w Brzeszczach na ulicy Kościuszki (parking przy Powiatowym Zespole Szkół nr 6)
W godzinach 16:55 - 17:15 w Brzeszczach przy ulicy Mickiewicza (parking przy Ośrodku Kultury w Brzeszczach)
W godzinach 17:25 - 17:40 w Zasolu przy ulicy Kostka Jagiełły (plac przy OSP w Zasolu)
W godzinach 18.00  - 18:15 w Witkowicach na placu przy OSP Witkowice
W godzinach 18:25 - 18:40 w Bulowicach przy ulicy Bielskiej (parking przy kościele)
W godzinach 18:55 - 19:15 w Kętach na Podlesiu na placu przy OSP Kęty Podlesie


Zapraszamy do udziału!


Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”. Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa pieszego na drodze.
 

Powrót na górę strony